Konferencja - Kobiety Różne

23 kwietnia w Sali Hotelu De Silva przy ulicy Puławskiej 45B w Piasecznie odbyła się Konferencja dla kobiet o tytule Kobiety Różnie organizowana przez Stowarzyszenie Polka Potrafi.pl, w której przygotowaniu i organizacji brałam czynny udział.
Była to  całodniowa  konferencja dedykowana aktywnym kobietom. W godzinach od 10 do 18 uczestniczki mogły wziąć udział w niepowtarzalnych warsztatach merytorycznych oraz zainspirować się.
KOBIETY RÓŻNIE była pierwszą tego typu konferencją w powiecie piaseczyńskim. Jej szczególną wartością  był ściśle merytoryczny, warsztatowo-szkoleniowy charakter .
W ramach konferencji było można skorzystać z trzech niezależnych warsztatów w ramach ścieżek:
- Biznes na plusie (typowe zagadnienia merytoryczne , biznesowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą),
- Mamy różnie (narzędzia  wspierające  matki wracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich/wychowawczych),
- Kamyk w bucie (narzędzia dla kobiet , które nie mają do końca pomysłu na siebie, szukają innych rozwiązań zawodowych i życiowych).
Organizatorem Konferencji było Stowarzyszenie Polka Potrafi w Piasecznie
W swojej działalności przeprowadziło dziesiątki warsztatów i szkoleń dla kobiet i dlatego program konferencji został przygotowany tak, aby w pełni odpowiadał potrzebom uczestniczek, niezależnie od tego w jakim miejscu w życiu się znajdują. Każda z uczestniczek zapisując się na konferencję miała możliwość wyboru interesującej ją ścieżki.
W części merytorycznej udział wzięło kilkunastu Prelegentów-ekspertów, prowadzących warsztaty.
Impreza odbywała się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, Starostwa Powiatowego  oraz Domu Kultury w Piasecznie.
Obok charakteru merytorycznego konferencji chciałyśmy też aby uczestniczki projektu mogły nawiązać nowe znajomości i kontakty, dlatego w czasie trwania całego wydarzenia do dyspozycji uczestniczek dostępny był bezpłatny barek kawowy.

Organizatorem  wydarzenia było StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl, organizacja która od ponad trzech lat łączy kobiety w różnym wieku, pomaga w rozwoju ich biznesów, organizuje szkolenia dla mam, młodzieży i kobiet wracających na rynek pracy.

Na swoim koncie ma wiele sukcesów, są to między innymi:

organizacja Miasteczka Zdrowia wraz z Fundacją DKMS na rynku w Piasecznie, w sierpniu 2014 roku, podczas którego zarejestrowało się ponad 160 nowych dawców szpiku oraz udało się znaleźć dawcę dla osoby chorej na nowotwór krwi;
organizację pikniku „Najpierw Badanie Później Trenowanie” na rynku i w parku miejskim w Piasecznie, w sierpniu 2015 roku;
organizację pikniku „Akcja Wolontariusz” na rynku w Piasecznie, w sierpniu 2015 roku.
zorganizowanie warsztatów dla młodzieży wraz z lokalnym przedsiębiorcą Pat&Rub oraz płatnych staży w ramach akcji Młodzież na Rynku Pracy;
regularne organizowanie Śniadań Przedsiębiorczej Polki dla kobiet zakładających firmy oraz właścicielek lokalnych biznesów, podczas których nawiązywały kontakty pomocne w prowadzeniu własnej działalności;
zorganizowanie zbiórki darów i karmy dla zwierząt ze Schroniska w Korabiewicach;
zorganizowanie warsztatów dziennikarskich we współpracy z Czasopismem Pozytywnik Lokalny oraz portalem NaszePiaseczno.pl.

konferencjakobietyre%cc%a8lnie-min_mini

Relacja z konferencji