O projekcie

Piaseczno, lipiec 2016
Zacznij dzień w Trybie Slow – Piaseczyńskie Śniadania na Trawie 31 lipca i 7 sierpnia
Pierwsze tego typu wydarzenie w Piasecznie odbyło się w Parku Miejskim w niedzielny poranek. Goście mieli okazję zjeść ekologiczne śniadanie i zrelaksować się - z rodziną przy sztuce hand-made lub na trawie przy jodze i dobrej książce. Mieli także okazję zagrać w ping-ponga, poruszać się lub odpocząć na leżaku lub kocu.
Naszym celem było przypomnienie wspaniałych pikników z dzieciństwa, sprawienie, że odwiedzający zatrzymają się na chwilę i skupią na prostych przyjemnościach, zapachach kwiatów, pysznym jedzeniu, dotyku ziemi pod stopami, relaksie na kocu w słoneczny dzień czy rozprostowaniu nóg na wygodnym leżaku.

Podczas Śniadania na Trawie mieli okazję spróbować ekologicznych specjałów lokalnych restauracji.  Czekały na nich również warsztaty mydlarskie, vintage & redesign czy kolorowanki antystresowe, zajęcia z relaksacji, joga na świeżym powietrzu i masaże. Dla chętnych „łamania głowy” wypożyczalnia gier „Giermek”  przygotowała pudełka z popularnymi i lubianymi  grami.  W cieniu drzew na kocu rozegrali rodzinnie i ze znajomymi kilka ekscytujących rozgrywek planszowych.
Wszystko po to, byś odpocząć przy śpiewie ptaków i w błogiej ciszy. Tego dnia nie liczli na gwar w Parku Miejskim. Zadbłyśmy o chill-out i spokojny nastrój przy filiżance dobrej kawy.
Dla chętnych były konsultacje z specjalistami z dzieciny fitness czy jogi, którzy opowiedzą o tym, jak obniżyć stres w codziennym życiu.

Dla młodzieży i dorosłych Młodzieżowa Rada Gminy stworzyła jedyną w swoim rodzaju Strefę Active, w której goście grali w badmintona, wzieli udział w zawodach w przeciąganiu liny i spędzili czas relaksując się aktywnie.

O mleczne orzeźwienie zadbała firma Robico, która dostarczyła nam naturalne kefiry i maślankę. Coś dla duszy zapewnił magazyn Uroda Życia, dostarczając nam czasopisma.

Organizator

Organizatorem  wydarzenia było StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl, współorganizatorem Młodzieżowa Rada Gminy, która inicjuje świetne inicjatywy dla młodych, przedsiębiorczych osób w Piasecznie i okolicach.
Razem udało nam się sprawić, że w Piasecznie zapanowała relaksacyjna i pełna zdrowych atrakcji moda na slow!

Partnerami Śniadania na Trawie w Parku Miejskim było wiele lokalnych firm, restauracji, klubów fitness.

Udział wzięli:
Dieta Eko, Stara Chata, Gemini Dance and Fit, Uroda Życia, Giermek, Pomaluj Mebel, Joga Piaseczno, Komu Kimchi, Curry Hut, Kefir Robico, Naturativ, JPJ Automatyka, Ciekawe Szycie, Jacek Placek, Cosinus, Akademia Cztery Pory Roku, Przystanek Kultura, Z Widokiem na Stół, Talerz Pokus, Forever Living Products, Hocki Klocki, Cook, naszepiaseczno.pl, Skład Towarów Wiejskich Habdzin, Miody Domańskich, Annda, Positive Pictures, Fabryka Kawki i Przystawki.

plakat-e%cc%87niadanie-na-trawie_mini

Zobacz fotorelację ze śniadania