O projekcie

Współpraca ze Stowarzyszeniem Polka Potrafi – działania prospołeczne

Od marca 2014 roku współpracuję ze Stowarzyszeniem Polka Potrafi w Piasecznie, jestem członkinią rady programowej. Współtworzę koncepcję rozwoju Stowarzyszenia i działam aktywnie na jego rzecz.
Razem z Katarzyną Szustkowską-Jarzębowską, Martą Grzegrzułką, Kariną Kurowską oraz wieloma innymi członkiniami Polka Potrafi współorganizowałam wydarzenia edukacyjne i prozdrowotne dla społeczności Piaseczna. Na część z nich udało nam się pozyskać środki z funduszy lokalnych oraz wygrać projekty FIO Mazowsze Lokalnie.
Wszystkie cieszyły się popularnością, frekwencją i współudziałem lokalnych firm i przedsiębiorców.

Były to następujące wydarzenia:
Ladies Day 16.03.2014,
Miasteczko Zdrowia 21.08.2014,
Młodzież na rynku pracy – stwórz swój produkt z Aromedą 01.2015,
Akcja Wolontariusz 23.08.2015,
Najpierw Badanie Później Trenowanie 30.08.2015,
Piaseczyńskie Śniadania na Trawie 31.07 i 07.08.2016,
Zostań detektywem i znajdź ukryty skarb – gra historyczna o wspólnej historii Polaków i Żydów w Piasecznie 20.08.2016.
Konferencja Kobiety Różnie 23.04.2016.

Działałam na rzecz aktywizacji zawodowej kobiet oraz młodzieży wchodzącej na rynek pracy.
Tworzyłam materiały PR-owe i marketingowe.
Kontaktowałam się z partnerami i sponsorami, pozyskiwałam środki na działania statutowe.
Prowadziłam spotkania i konsultacje dotyczące marketingu internetowego dla właścicielek małych i średnich firm.
W tym czasie zawarłam wiele przyjaźni i znajomości, które miały wpływ na mój rozwój zawodowy, budowanie sieci bliskich kontaktów przyjacielskich i biznesowych.
Przez ostatnie lata miałam przyjemność dowiedzieć się czym może być współpraca wewnątrz organizacji pozarządowej oraz zyskać motywację i siłę na nowe, komercyjne projekty.
Świadomość wpływu na moją okolicę, na rozwój jej kultury, promowania aktywizacji kobiet i młodzieży, dało mi poczucie satysfakcji i spełnienia.

Podczas ostatnich lat współpracy udało nam się wesprzeć także inne organizacje i fundacje. Dzięki  festynowi Miasteczko Zdrowia wraz z Fundacją DKMS udało się znaleźć dawcę szpiku dla ciężko chorego pacjenta. Działałyśmy na rzecz Fundacji For Life, która opiekuje się najmniejszymi pacjentami po przeszczepach oraz wesparłyśmy darami Schronisko w Korabiewicach, które znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Ruch na Rzecz Zwierząt.

Stowarzyszenie łączy nie tylko kobiety. Obecnie za cel stawia sobie przybliżenie mieszkańcom lokalnych inicjatyw, wymianę wspólnych doświadczeń i promowanie wzajemnej współpracy. Dla jej członkiń nie ma rzeczy niemożliwych, potrafią połączyć swoje siły w słusznej sprawie i przyczyniają się do budowania silnej, lojalnej i wspierającej się społeczności.

stowarzyszeniesmile-min_mini