Wywiad z Panią psycholog Dorotą Gawlikowską na temat niepłodności – ważne dla mnie tematy

Istotne jest dla mnie by pisać o tematach ważnych. Obok tworzenia tekstów na zlecenia, nazw czy haseł, piszę o tym co mnie dotyczy, boli, interesuje.

Tak powstał tekst “Zrozumieć niepłodność – wywiad z Panią psycholog Dorotą Gawlikowską”.

Znalazły się w nim takie zagadnienia, jak: psychologiczne aspekty niepłodności, konfrontacja osób leczących się z otoczeniem, komunikacja w związku, sposoby radzenia sobie z poczuciem braku sensu, miejsce wsparcia psychologicznego w leczeniu niepłodności, próba zmiany niszczących przekonań, pokonanie wstydu i zachowanie godności w leczeniu. Tekst został podzielony na III części dla wygody odbiorców. Znajdzie się w nim także informacja o warsztatach, które są bezpłatne i odbywają się w Warszawie. Warsztaty dostępne w całej Polsce ogłaszane są na fan page’u Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Mam głębokie przekonanie, że wiedza jest potęgą.
Edukowanie, tłumaczenie, mówienie o rzeczach trudnych jest obowiązkiem. Nie boję się mówić o takich sprawach, szczególnie dziś, gdy temat leczenia niepłodności jest tak szeroko komentowany w mediach, kościele, szkołach. Niestety nie zawsze w sposób zgodny z prawdą, często krzywdzący osoby leczące się. Niepłodność nie jest karą, nie powinna kojarzyć się ze wstydem. Jest chorobą, a choroby się leczy. Mam nadzieję, że ten wywiad zostanie puszczony w świat i przyczyni się do pomocy osobom pragnącym dziecka.

Zapraszam do czytania
Część I
Część II
Część III

Share

Leave a Comment